Invertor solar 48V 7200VA/5000W TED 000316, MPPT, 5kW
Cod produs : TED000316
compara produsul...
Detalii produs
TED 000316 - Invertor solar 48V 7200VA/5000W, MPPT
Detalii produs
Invertorul solar TED Electric, cu microprocesor, avand unda sinusoidala pura, este conceput special pentru transformarea tensiunii continue, provenita de la panouri fotovoltaice în tensiune alternativă 230V.
Invertorul este prevazut cu ecran LCD pentru afisarea parametrilor importanti.
Caracteristici principale
  • Ieșire cu undă sinusoidală pură
  • Bypass static online, timp de transfer zero
  • Control cu microprocesor dublu de înaltă fiabilitate
  • Controler de urmărire a punctelor multiple de putere
  • Afișaj LCD și indicatoare LED
  • Protecție ridicată pentru suprasarcină, temperatură ridicată
  • Oțel siliconic laminat la rece (CRGO).
  • Reîncărcare automată
  • Management inteligent al bateriei
Specificații produs
  • Producator: TED Electric
  • Model: TED Solar 7200VA
  • Specificatii generale:
    • Putere: 7200VA / 5000W
    • Baterie: 48V, minim 100Ah
    • Panouri solare fotovoltaice de intrare
    • Interval de tensiune: 60V - 100V DC
    • Eficienta: 98%
    • Curent maxim de încărcare: 60 A
  • Stare rețea
    • Interval de tensiune de intrare: 140V - 275V AC
    • Interval de tensiune de ieșire: 230V +/-4%
    • Interval de frecvență de intrare: 45 - 65 Hz (se transferă automat în modul invers când este peste frecvență)
    • Curent de încărcare: 10 A
    • Supraîncărcare rețea: avertisment până la scăderea sarcinii
  • Ieșire invertor
    • Tensiune de ieșire a invertorului: 230V +/-3%
    • Frecventa de iesire: 50 Hz
    • Forma de undă / factor de putere: sarcină liniară < 3% / > 0,7
    • Tensiune panou - Timp de transfer AC: 4 ms
    • Supraîncărcare invertor: 110% - 130% Oprire la 30 sec / 130% - 250% Oprire la 3 sec
    • Scurtcircuit: Sistemul se închide automat
  • Alarme:
    • Supraîncărcare: 1 dată - 1 secundă și afișare grilă de supraîncărcare
  • Alte caracteristici
    • Temperatura ambientala / Umiditatea: 0 - 40 °C / 10% - 90% Necondens
    • Nivel de zgomot: < 50 dB
    • Priza de ieșire: 2 x Schuko CEE 7/3
    • Dimensiune: 470 x 395 x 211 mm