Transformator convertor 230>110V 1000VA TED 003645 TED110-1000VA, reversibil
Cod produs : TED003645
compara produsul...
Detalii produs
TED 003645 110-1000VA - Transformator convertor 230>110V 1000VA, reversibil
Detalii produs
Fiind un transformatoar cu conversie stabilă pentru aparatura ce funcționează pe tensiune de 110V, poate fi utilizat pentru aparatura electrica din Statele Unite ale Americii.
Poate fi utilizat, de asemenea acolo unde tensiunea este de 110V si aparatura functioneaza la 230V, pentru ca este reversibil, actionant un selector.
Atentie, insa la modul in care este folosit, pentru a nu deteriora echipamentele electrice
Caracteristica reversibila
Tensiunea de iesire convertita poate fi:
  • de la 110V la 230V
  • de la 230V la 110V
Caracteristici principale
  • Carcasă masivă, rezistentă din fier
  • 1 mâner pentru manipulare uşoară
  • 4 găuri de prindere pentru montare pe suprafaţă orizontală
Specificații produs
  • Producator: TED Electric
  • Model: TED110-1000VA
  • Putere VA: 1000 VA
  • Putere W: 700 W
  • Tensiune/frecventa intrare: 110-115 V / 50 Hz
  • Tensiune/frecventa intrare: 220-230 V / 50 Hz
  • Conector intrare: Cablu cu stecher Schuko EU
  • Conector iesire: priza mama universala
  • Carcasa: fier
  • Reversibil: da
  • Maner: maner de manevrare
  • Montaj: 4 găuri de prindere
  • Dimensiuni: 150 x 130 x 155 mm